A fogyasztó társadalom egy újabb csodájával találkoztunk. Az egyik bevásárlóközpont polcán díszelgett a több mint 280 millió éves só, amit az alábbi képen láthatunk.
„Több mint 280 millió éves só!”
Ezt hirdeti a felirat, és mit látunk ha megfordítjuk? Azt, hogy néhány éven belül (jelenleg 3.5 év) lejár a szavatossága. Mindenki tudja, hogy ez egy átverés, és nem is állnék neki magyarázkodni e tekintetben. Semmi másról nem szól a dolog, csak arról, hogy újra és újra el lehessen adni a terméket. A lejárati idő pedig biztosan nem azért van, mert megromlik a só. Vannak benne adalékok és nagy valószínűséggel azok romlanak meg. De ha mégsem, akkor a fogyasztói társadalomban élő ember biztosan kidobja és vesz másikat, mert lejárt a szavatossága.
A sóval kapcsolatban néhány megjegyzés
Nem szabad megvenni a fehér sót. Az mindig tisztított, finomított, és vegyszerrel kezelt. Általában raknak bele tapadásgátlót, ami mesterséges anyag és teljesen felesleges.
Felesleges megvenni a jódozott sót is, csak azért mert néhány szakértő ezt mondta. Táplálkozz normálisan és abból nem lehet baj.
A legjobb a bányászott, kezeletlen só. Az egyik ok, hogy nem látott vegyszereket, a másik, hogy a nátriumon kívül nagyon sok más ásványi anyagot tartalmaz. Nem utolsó sorban pedig teljesen más az íze. Személyes véleményem szerint finomabb mint a tisztított só.
Bármit mondanak a szakemberek, a só fontos. A só szabályozza a szervezet vízháztartását. Ezzel egyetemben a vér sűrűségét, ami kihatással van a vérnyomásra, ami kihatással van a vér oxigén szállító képességére, ami pedig a gondolkodásra van kihatással. Ezek ismeretében kijelenthetjük, hogy amikor az iskolában betiltják a só használatát, akkor nem szeretnének értelmes gyerekeket, hanem csak gombnyomkodó operátorokat.
Honnan tudom, hogy van-e adalék a sóban vagy nincs?
Nagyon egyszerű. A só tulajdonsága, hogy magába szívja a párát. Ha összeáll a só, akkor biztosan nincs benne tapadásgátló.
Mennyi sót kell fogyasztani?
Baromság, hogy ennyit, meg annyit. Figyelj oda a szervezetedre és add meg neki amit kíván. Ha sós az étel ne tegyél be, ha sótlan, akkor tegyél bele. Ha nem kívánod, ne fogyassz, ha kívánod fogyassz. Ilyen egyszerű.